Culturenet

Neplavte v kultuře
Vizuální identita a redesign informačního webu pro kulturní profíky

Naše služby

Logo

Vizuální identita

Tiskoviny

Sociální sítě

Culturenet je nezávislý kulturní portál fungující řadu let. Proto kromě responzivního designu a nového kabátu potřeboval řádnou revizi struktury.
Ta byla společně s návrhem dobré uživatelské průchodnosti webu tou největší, ač navenek neviditelnou výzvou projektu.

Redesign struktury obnášel zevrubnou prohlídku původního řešení. Odstranění zastaralých či přebytečných funkcí a přeorganizování obsahu tak, aby uživatele snadno a rychle našli to, pro co si na web přišli.

Obsah webu netvoří jen vlastní kolektiv Culturenetu. Denně na něm publikují
i jeho uživatelé. Naším cílem bylo navrhnout prostředí, ve kterém by všechny příspěvky působily jednotně, a aby toto prostředí zároveň vyhovovalo široké rozmanitosti obsahu. Našeho klienta jsme provedli celým procesem od zadání až ke zdárnému spuštění webu.

Vizuální styl volně navazuje na mateřskou značku IDU (Institut umění – Divadelní ústav). Pro potěšení kulturních duší jsme web doplnili poetickou ilustrací od Elišky Fenclové. Ilustrace se staly výrazným vizuálním prvkem, díky kterému si web snadno zapamatujete.

„K hlubšímu průzkumu stránek Culturenetu jsem se dostala v době, kdy jsem hledala práci. Na první dojem mne zaujal neotřelý, poměrně minimalistický vzdušný design a originální autorské ilustrace, které jsou dobrým doprovodem kulturnímu obsahu. I přes to, že se informace často doplňují a mění, se struktura stránek nerozpadá a web tak zůstává přehledný pro opakované navštěvování. Jako uživatel cítím, že každá část webových stránek je promyšlena do detailu a vše tam má své opodstatněné místo.“

Iva Polanecká
Kurátor a projektový manažer, Kunsthalle Praha

Vedle webu jsou dalším komunikačním kanálem sociální sítě. Pro Culturet bylo důležité, aby tam jejich příspěvky nezapadly. Pravidelně sdílí několik typů obsahu, které jsme rozčlenili do kategorií a pro každý typ příspěvku vytvořili šablonu. Díky šabloně si klient dokáže sám jednoduše vytvářet nové příspěvky v charakteristickém vizuálním stylu.

„Marathon pracuje precizně a s maximálním nadšením pro věc. Bezchybné realizaci vždy předchází důsledná analýza pozadí projektu. Mám radost, že se na ně mohu spolehnout a zároveň fungovat v tvůrčím dialogu. Naše spolupráce sklízí ovoce v podobě spokojenějších dosavadních uživatelů i nových klientů, které jsme díky redesignu webu získali.“

Sára Davidová
Vedoucí projektu, editorka Culturenetu

Artsczech

Web a vizuální identita pro prezentaci české umělecké scény v zahraničí

Naše služby

Logo

Vizuální identita

Web

Sociální sítě